23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzierżoniowie tak jak w całej Polsce odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. W tradycyjnym koncercie na Rynku wystąpią MEZO Band, Ditroid oraz Studio Piosenki i Tańca FART. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00, a program można zobaczyć na załączonym plakacie. Nie zabraknie Sklepiku i Wielkoorkiestrowego Fantokonkursu.

Tego dnia od godz. 7.00 w całym mieście kwestować będzie 240 wolontariuszy w charakterystycznych czerwonych czapkach. Każdy z nich będzie posiadał wielkoorkiestrowy identyfikator i puszkę. Ich drogi zejdą się po godz. 20.00 w siedzibie Sztabu, którą będzie budynek Pensjonatu Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Mickiewicza.

Zanim jednak bankierzy Sztabu przeliczą zebrane środki już od 7 stycznia w Dzierżoniowie będę się odbywać imprezy okołoorkiestowe m.in. Minifinały w placówkach oświatowych, piątkowy Wielkoorkiestrowy Wieczór Kabaretowy z udziałem Kabaretu Młodych Panów (biletów brak!), sobotni koncert zespołu 52Dębiec w Klubie Muzycznym HiLife! (bilety jeszcze są!) oraz sportowa sobota na sali II LO. Tutaj nowością będzie próba ustanowienia Miejskiego Rekordu ZUMBY wspólnie z Fitness Clubem Piękni i Zdrowi mieszczącym się przy ul. Parkowa na terenie byłej Diory). Od 15.30 będziemy wspólnie uczyć się specjalnego układu, a od 16:30 do 16:45 będziemy ustanawiać rekord ZUMBY w Dzierżoniowie w ilości osób ćwiczących w jednym czasie. Zapraszamy wszystkich pasjonatów ZUMBY do udziału za jedyne 5 zł do puszki. Oczywiście można wrzucić więcej!

23 Finał WOŚP objął swoim patronatem nowy burmistrz Dzierżoniowa pan Dariusz Kucharski. Partnerami w organizacji są miasto Dzierżoniów i Dzierżoniowski Ośrodek Kultury. Sponsorami Finału zostali: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Drukarnia Image z Bratoszowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dzierżoniowie, firmy Bricomarche, El-mont, X-bud, Kechup, Hotel Sowia Dolina, Klub Muzyczny HiLife!, Ambulans Włodzimierza Kapeli, Pizzeria Barizola, Sklep Sportowy K2. Pełną listę sponsorów zamieścimy na stronie www.wospddz.pl

Zapraszamy do śledzenia relacji z przygotowań do Letniej Zadymy w Środku Zimy na naszym fanpejdżu https://www.facebook.com/sztabddz Tegoroczny Finał przygotowuje zespół w składzie: Szef Sztabu – Jarosław Rudnicki, zastępczyni – phm. Anna Sylwestrzak-Zuba, członkowie – Radosław Drabczyk, Dariusz Kraus, Dominika Szafrańska, Piotr Sroka, Małgorzata Zin, Dominik Wnuk, Michał Kargul, Damian Trela, Patrycja Różak, Damian Leśniewski, Monika Kępa, Wojciech Stalica, Karolina Bielarczyk, pwd. Jakub Bernad, pwd. Przemysław Rabiej, pwd. Karolina Sienkiewicz. Siedziba Sztabu przed Finałem mieści się w Hufcu Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP przy ul. Pocztowej 1.

Źródło artykułu

2016-11-14T23:07:25+00:00